O mnie

Od najmłodszych lat fotografia jest nieodłącznym elementem mojego życia...właściwie odkąd tylko pamiętam aparaty, obiektywy, powiększalniki i zapach fotograficznej chemii był w nim obecny. Wszystko to, działo się za sprawą mojego Taty, który jest fotografem i to dzięki Niemu styczność z fotografią była dla mnie czymś zupełnie naturalnym. Jako dziecko uwielbiałem emocje, które towarzyszyły wywoływaniu zdjęć w ciemni, kiedy obserwowałem z zapartym tchem jak w niesamowitej poświacie światła czerwonej żarówki, w czarodziejski sposób na białej karcie papieru pojawia się obraz...

Początkowo koncentrowałem się na portrecie i reportażu, na ludziach, najbliższych mi osobach. Później przyszedł czas na eksperymenty z fotografią studyjną. Odkrywanie różnych typów oświetlenia, modyfikowanie i świadome kierowanie światła na modela i fotografowany przedmiot.

Dziś, po wielu latach spędzonych z aparatem w ręce i nieustannym doskonaleniu swoich umiejętności, specjalizuję się w fotografii reklamowej, fotografii architektury i fotografii wnętrz. Zdjęcia te dają mi wiele satysfakcji, a zadowolenie w oczach klientów – architektów, projektantów, menedżerów dużych koncernów, jak również małych regionalnych firm - jest doskonałą motywacją do dalszej pracy.

Olbrzymią radość czerpię również z fotografowania ludzi. Utrwalanie emocji - usmiechu, łez wzruszenia, miłości, tęsknoty, zadumy - jest czymś dla czego warto nacisnać spust migawki.

Nieustannie rozwijam się, obserwuję, czytam, szkolę, przeglądam zdjęcia najlepszych fotografów i wyciągam z tego, to co najlepsze dla siebie.

Dla tych którzy dotrwali do tego momentu, jak również dla tych mniej cierpliwych, którzy pominęli cały ten esej - jestem do Waszych usług 🙂

Wojtek Dziedzic